Hizmetlerim

Genel Çalışma Prensibim

 • Öncelikle sizi tanımaya yönelik küçük çaplı bir anket yapıyorum.
 • Beraberce hedefinizi belirliyoruz.
 • Yağ oranı, kas kütlesi analizlerini içeren bir "Tanita Testi" uygulayıp vücut tipinizi belirliyoruz.
 • Postür analizi yaparak duruş bozukluğunuzun olup olmadığını kontrol ediyorum.
 • Ve egzersiz programımıza başlamadan önce;
 • Dinlenik nabız ölçümü,
 • Basamak testi,
 • Kondisyon testi,
 • Esneklik testi,
 • Maksimum kuvvet testi,
 • Koordinasyon testi uygulamalarından sonra çıkan sonuçlara göre, ne kadar süre zarfında belirlediğimiz hedefe ulaşacağımızı planlıyoruz.
 • Antrenman programınızı hazırlarken egzersizlerin yanı sıra, diyet ve dengeli beslenme önerilerinde bulunacağım.
 • Egzersizlerimizi başladığımız ilk günden itibaren kayıt edip her hafta periyodik olarak gelişmelerden sizi haberdar edeceğim.
 • Örneğin, hangi egzersizleri yaptık, hangi kilolar ile çalıştık, ne kadar süre bisiklet, koşu bandı üstünde kalabildik ve bunları yaparken kalp ritminiz hangi aralıklardaydı, hangi kas gruplarında, hangi egzersizlerde daha zayıftınız ve bu egzersizleri, kas gruplarını biz ne kadar sürede ne kadar daha iyi konuma getirebildik.
 • -Ve son olarak, yukarıda belirttiğim konuları içeren kayıtlı bir dosyanız olacak, böylelikle zaman içerisinde elde ettiğimiz gelişmeyi hem gözle hem de istatistiki rakamlarla çok daha net bir şekilde gözlemleyebileceğiz.

ÇALIŞMALARIMIZ

Hedefinize ulaşmaya yönelik yaptırdığım bire-bir egzersiz çeşitleri

fitnes-ikon

FITNESS

Fitness, genel olarak ülkemizde body-building ile özdeşleştirilir. Kelimenin anlamını tam olarak bilmeyen kişiler ise, çok farklı bir spor dalı olduğunu düşünür. Aslına bakarsanız fitness kelimesi, bu iki kavramı da tam olarak karşılamaz. Fitness sağlıklı olmak, formda olmak anlamlarını içerir. Bundan dolayı, sağlık ve zinde olmak adına yapılacak olan çok çeşitli spor dallarını, bünyesinde barındırır. Spor dilinde, vücut geliştirme sporunu tanımlayacak olursak, aletli veya aletsiz olarak yapılan, insan vücudunda bulunan kasların tümünün ya da bir kısmının çalıştırılmasına yönelik çalışmalardır diyebiliriz. Fiziksel olarak, vücudun güçlendirilmesi mantığına dayanan bu spor çeşidi, kişilerin tercihlerine göre farklı mekanlarda ve farklı yöntemlerle uygulanabilir. Spor dallarının neredeyse hemen hepsinde kullanılan egzersiz yöntemleri, fitness çalışmaları esnasında da kolayca görülebilir.

evde-spor-ikon

REFORMER

Reformer aleti, özellikle yatarak uygulanan hareketlerde yer çekiminin etkisini azalttığı için kişinin daha rahat hareket etmesini sağlar. Egzersizlerin vücut ağırlığı kullanılarak yapılmasına karşın reformer aletinin tasarımındaki olağanüstü hesaplamalar sayesinde kaslar güçlenir ama bu esnada eklemlere yük binmesine de engel olunur.
Pelvik taban kaslarının ve alt karın kaslarının kuvvetlenmesi.
• Esnemeler sonucu, kemiğin kasa karşı direnç göstererek kuvvetlenmesi, dolayısıyla osteoporoz riskinin azalması.
• Omurgayı destekleyen kasları kuvvetlendirerek yanlış duruş alışkanlıklarının önlemesi.
• Boyun, sırt ve bel kaslarını kuvvetlendirerek bel fıtığı ve boyun fıtığı riskini azaltması.
• Doğum sonrası vücudun toparlanması.
• Bazı spor sakatlıklarının rehabilitesi.
• Vucudu şişirmeden uzun, zayıf,sağlıklı,dirençli,ve esnek kaslar geliştirmesi,
• Güç ve esneklik arasındaki dengeyi kurması,
• Nefes almayı öğreterek kaslardaki gerginliği azaltıp,vücudu yeniden canlandırması.
• Kas sisteminde dengeyi sağlaması, (güçsüz kasları güçlendirirken, fazla çalışmış kasları ise rahatlatarak dengeyi sağlar.)

Daha dengeli ve esnek olmak istemez misiniz?

kosu-ikon

PERFORMANS SPORCULARINA ÖZEL ÇALIŞMALAR

Yaptığınız bir branş sporunda temel motorik becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Yiğit Yurtseven, her deneyim seviyesine uygun farklı dersler bulabileceğiniz bir yerdir! Becerilerinizi profesyonel ve olumlu bir ortamda geliştirmek için özel ders paketlerimizden herhangi birine katılın ve oyuna girin. Aynı zamanda sizin istediğiniz her yerde ders olanaklarımız vardır.

hedef-icon

SAKATLIKLAR | SPOR SAKATLIKLARI

Profesyonel sporcu veya sedanter bireylerin çeşitli sebeplerle yaşadıkları sakatlıkların ardından uzman doktorlar tarafından rehabilite süreçleri’nin hemen sonrasında onları tekrardan eski fiziksel kabiliyetlerine kavuşturmak adına yaptırdığımız egzersizler. Ayrıca içe basma, dışa basma, bel ve omurga problemleri, çeşitli eklem rahatsızlıkları için de bir çok egzersizler ve çalışmalar uygulamaktayız.

fitnes-ikon2

TRX

TRX, Süspansiyon Trainer, yani kendi vücut ağırlığınızla yer çekimine karşı çalışma metoduna dayanan sistemdir. TRX size vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanmanızı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunuzu değiştirerek kolaylıkla direnç ve şiddet ayarı yapabilirsiniz. TRX kısa zamanda forma girmenin yeni yöntemlerinden biridir.

plates

PİLATES

Pilates vücut eğitimi, vücut istikrarınızı geliştirir, duruşunuzu düzeltir, gücünüzü arttırır, zihninizi ve ruhunuzu canlandırır.
Faydaları;
Postür/Duruş Hizalama
Kasları Belirginleştirme
Güç Merkezini
Kuvvetlendirme
Akıl-Vücut İlişkisi
Farkındalığı
Konsantrasyon Geliştirme
Stres Azaltma
Esnekliği Arttırma
Sakatlıkları Engelleme
Denge ve Koordinasyon
Sağlıklı Yağ Yakımı

body-ikon

FONKSİYONEL ANTRENMAN

Fonksiyonel antrenman tek bir kas grubunun çalışması yerine, tek bir egzersizle birden fazla kas grubunun çalıştırılmasıdır. Fonksiyonel antrenman ile, yüzeysel kasların yanı sıra iç kaslarında kuvvetlenmesi sağlanmaktadır.
Fonksiyonel antrenmanlarda daha kısa sürede daha fazla kas grubunu aktif bir şekilde çalıştıracağı için daha fazla yağ yakımı ve kuvvet artışı sağlanır. Ayrıca, kişilerin sakatlanma riski minimum düzeydedir.
Fonksiyonel antrenmanın amacı kişiye daha fazla kas hakimiyeti, denge ve güç artışı sağlamaktır. Ayrıca kaslar farklı açılardan farklı şekilde çalıştığı için hem yüzeysel hem de derin iç kasları aktif bir şekilde çalışır.
Fonksiyonel antrenmanlar, günlük yaşantınızda sizi daha enerjik kılar ve aynı zamanda kardiyovasküler sisteminizi geliştirip çabuk yorulmanızı engeller.

Daha profesyonel seviyelere çıkmak istemez misiniz?

basketbol-ikon

KİŞİYE ÖZEL BASKETBOL ANTRENMANLARI

Her seviyeye uygun basketbol antrenmanları. Drill, şut, teknik, kuvvet, kondisyon, denge, koordinasyon, taktik ve daha bir çok çalışma programları.

Kendinizi ve istatistiklerinizi daha yükseğe taşımak istemez misiniz?

#YurtsevenTeam’e katılıp Yiğit Yurtseven tarafından bire-bir özel ders almak için şimdi harekete geç.

#YurtsevenTeam uzaktan eğitim programımıza katılıp YurtsevenSportif farkıyla kendine özel egzersiz programı yazdırmak için şimdi harekete geç.